Woda + sport + uśmiech = duża dawka zdrowia :)

Biegaczu! Kranówka plus uśmiech, to recepta na bicie własnych rekordów sportowych!
Kranówka w stolicy Dolnego Śląska jest czysta, zdrowa i zdecydowanie tańsza niż woda butelkowana. Jej litr kosztuje około grosza. Ta cena, to pierwszy powód do uśmiechu…

Produkowana przez wrocławskie wodociągi woda jest sprawdzana na każdym etapie jej uzdatniania. Kontrola zaczyna się już w momencie ujmowania surowca z rzeki. Każdego roku laboratorium MPWiK bada ponad 10 tys. prób wody i wykonuje 100 tys. analiz. To oznacza, że jakość kranówki sprawdzana jest średnio co 5 minut. Niezależnie od rygorystycznych kontroli wewnętrznych, jakość wody jest badana przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Woda dostarczana przez MPWiK Wrocław spełnia najwyższe normy określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, normy Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wytyczne Komisji Europejskiej
i Światowej Organizacji Zdrowia.

Kranówka = zdrowie
Woda z kranu dostarcza cenne składniki mineralne dla ludzkiego zdrowia: wapń, sód, magnez i potas. W wodzie te związki znajdują się w formie zjonizowanej, czyli najlepiej przyswajanej przez organizm. Warto przy tym pamiętać, że przegotowując wodę lub stosując dodatkowe filtry, możemy pozbawić ją tego, co najcenniejsze: minerałów. Zamiast stosować suplementy diety, które uzupełniają niedobór witamin i minerałów – lepiej odkręcić kran i napić się kranówki. Spożywanie wody całkowicie pozbawionej tych cennych składników jest niebezpieczne dla zdrowia – może powodować wypłukiwanie ich z organizmu.

Sport + woda = zdrowie
O tym, że należy się nawadniać i dostarczać organizmowi niezbędne minerały trzeba pamiętać zawsze, ale przede wszystkim wówczas, gdy intensywnie uprawiamy sport.

Eksperci podkreślają, że jeśli nie uzupełnimy wody, którą tracimy podczas uprawiania sportu, temperatura naszego ciała będzie rosnąć, odczujemy większy wysiłek, a nasz organizm nieadekwatnie zmęczy się. Stracimy zapał i chęć do działania. Na każdą godzinę biegu zaleca się wypijać blisko litr wody (to oczywiście bardzo indywidualne) – koniecznie małymi łykami. Wówczas nasza wydajność powinna utrzymywać się na najwyższym poziomie.

Uśmiech + sport + woda = zdrowie
Bieganie, to nie tylko kwestia systematycznego nawadniania się i obowiązki, o których musimy pamiętać, by nasz organizm bił własne rekordy. To też radość oraz energia, których dostarcza nam wysiłek fizyczny i endorfiny wytwarzane podczas biegu. Najtrudniej chyba jednak zacząć, dlatego mamy dla Was garść powodów do uśmiechu związanych z bieganiem. Przecież śmiech to zdrowie tak, jak sport i woda. Obejrzyj naszą galerię, uśmiechnij się i biegnij na linię startu!

Uśmiechnięty Półmaraton 🙂

Bieganie z przymróżeniem oka 🙂